Waterfestijn
De Waterfestijn lessen zijn speciaal ontwikkeld als eerste stap in het diplomazwemmen. Tijdens deze speelse en veilige lessen wordt je kind watervrij gemaakt. Dit betekent dat ze vertrouwd raken met…
Wil je als volwassene leren zwemmen? Of ben je vroeger nooit toegekomen aan je zwemdiploma? Bij Alkmaar Sport ben je welkom voor zwemles voor volwassenen in een veilige, kleinschalige en rustige sfeer. De zwemlessen worden gegeven bij zwembad Hoornse Vaart en zwembad De Hout in Alkmaar.
Veel volwassenen zetten de stap pas later. Omdat ze als kind geen diploma hebben gehaald. Omdat ze watervrees hebben. Omdat ze met hun kinderen of kleinkinderen veilig het water in willen. Of omdat ze als expat in Nederland wonen en hier willen leren zwemmen. Wat jouw reden ook is: je hoeft je niet te schamen. Wij helpen je stap voor stap op een manier die bij jou past.
Zwemles voor volwassenen is er voor iedereen vanaf 16 jaar. Of je nu nog helemaal niet kunt zwemmen, spanning voelt in diep water of juist je basis wilt verbeteren: we bouwen de lessen rustig op. Je krijgt begeleiding van een ervaren instructeur en oefent in een prettige setting, met aandacht voor vertrouwen, veiligheid en persoonlijke groei.
Bij zwembad Hoornse Vaart draait het niet om presteren, maar om vooruitgang. Soms begint dat met wennen aan het water. Soms met drijven, ademhalen of je gezicht onder water durven doen. Elke stap telt.
Heb je last van watervrees of voel je spanning bij zwemmen? Dan ben je niet de enige. Veel volwassenen vinden het spannend om te beginnen met zwemles. Juist daarom zijn onze lessen laagdrempelig en overzichtelijk. In een kleine groep werk je aan vertrouwen in het water, zonder druk en zonder oordeel.
We nemen de tijd, luisteren naar wat jij nodig hebt en zorgen voor een veilige sfeer. Zo kun je in alle rust wennen aan het water en steeds zekerder worden.
Steeds meer volwassenen melden zich aan omdat ze zich veiliger willen voelen in en rond het water met hun kinderen of kleinkinderen. Dat is heel begrijpelijk. In Nederland zijn water en zwemmen overal dichtbij. Dan is het fijn om te weten dat je jezelf kunt redden én ontspannen mee kunt doen.
Met zwemles voor volwassenen werk je aan die zekerheid. Zodat je met meer vertrouwen naar het zwembad, het strand of op vakantie gaat.
Woon je als expat in Alkmaar of in de regio en kun je nog niet goed zwemmen? Dan is zwemles een slimme en waardevolle stap. In Nederland is zwemvaardigheid belangrijk, niet alleen voor ontspanning, maar ook voor veiligheid. Denk aan zwembaden, recreatieplassen, strandbezoek en activiteiten met kinderen.
Bij Alkmaar Sport kun je als volwassene op een rustige manier leren zwemmen, ook als je nog helemaal vanaf nul begint.
Misschien heb je vroeger nooit leren zwemmen. Misschien ben je ooit gestopt. Of misschien kon het thuis gewoon niet. Wat de reden ook is: het is nooit te laat om het alsnog te leren.
Veel volwassenen denken dat zwemles niets meer voor hen is. Dat is onzin van het hardnekkige soort. Juist als volwassene kun je heel bewust leren, in je eigen tempo en met duidelijke begeleiding. De eerste stap is vaak het spannendst. Daarna merk je meestal al snel hoeveel het oplevert.
Tijdens de lessen werk je aan basisvaardigheden en zwemtechniek. Denk aan:
De inhoud van de les hangt af van jouw niveau en leerdoelen. Wil je leren zwemmen vanaf de basis, zelfverzekerder worden of toewerken naar een diploma? Samen kijken we wat bij jou past.
Bij Alkmaar Sport kies je voor zwemles voor volwassenen in een omgeving waar je je snel op je gemak kunt voelen. Onze lessen zijn:
Je hoeft geen ervaring te hebben. Je hoeft niet “al een beetje te kunnen zwemmen”. Je hoeft alleen de stap te zetten om te beginnen.
| Dag | Tijd | Locatie |
| Maandag | 13.30 – 14.15 uur | 25-meterbad en golfslagbad |
| Maandag | 18.00 – 19.15 uur (alleen voor dames) | Zwembad De Hout |
| Dinsdag | 21.00 – 21.45 uur | 25-meterbad en golfslagbad |
| Woensdag | 18.30 – 19.00 uur | Zwembad De Hout |
| Donderdag | 21.00 – 21.45 uur | 25-meterbad en golfslagbad |
| Vrijdag | 10.00 – 10.45 uur | Zwembad De Hout |
Voor slechts € 72,50 kun je 8 weken lang één keer per week deelnemen aan onze lessen. Jouw tegoed blijft 10 weken geldig, dus je hebt genoeg tijd om je zwemvaardigheden te verbeteren. Wil je vaker per week lessen volgen? Kies dan voor onze all-in kaart voor slechts € 59,80 per maand. Hiermee kun je onbeperkt lessen volgen in beide zwembaden.
Aanmelden kan via de receptie van zwembad De Hout of zwembad Hoornse Vaart. Inschrijven kan via de online omgeving van Alkmaar Sport of via de receptie van sportcomplex Hoornse Vaart. Voor de gemengde groep is er geen wachtlijst en kan je direct starten met zwemlessen. Let op: alleen voor dames zwemles op maandag in zwembad De Hout is er op dit moment een wachtlijst. Schrijf je snel in en ontdek het plezier van zwemmen!
